gototop
24.09.2012 Plnotučný folk z Moravy (Denny Newman)    Tisk
PR
Na naší folkové scéně již několik let etablovaný nositel Krtka, postavou i tvorbou výrazný Monty zcela rezignoval na osvědčené vydavatelské postupy a rozhodl se svým fanouškům připravit dárek - svoje nové CD Anomar poskytl na svém webu ke stažení celé zdarma. Album obsahuje celkem dvanáct skladeb a pokrývá všechny Montyho polohy - od, jak sám o sobě tvrdí, sprostého recesisty po zamyšleného, dospělého chlapa, který má co říct k vážným tématům. Monty je ale v první řadě vynikající instrumentalista, který je svojí kytarou natolik sžitý, že složitá technika hry na různá ladění je v jeho podání jen s jistotou uchopený nástroj použitý k většímu celku. K tomu pak přispívá svým typicky lehce chraplavým zpěvem a především dobře vybranými a zcela evidentně prožitými texty svých písní. K dobru mu budiž přičteno, že album nepostavil pouze na své osobě, ale přizval si řadu zkušených spolupracovníků, jakou jsou např. Milan Šána, nebo Zuzana Mimrová, ať už na posty doprovodných muzikantů nebo spolutextařů (Daniela Weber v písni Život na živo). Kdo Montyho zažil na některém z komornějších koncertů ví, že za každou písní je skrytý nějaký příběh, postřeh, nálada, nebo jen obyčejná historka, autorem podaná příjemně, lidsky a díky tomu Montyho fanoušci budou nové písně vnímat ještě o něco intenzivněji, než ti, kteří se na Albu Anomar s Montym setkají poprvé.  Na Montyho webu lze rovněž stáhnout  jeho debutové a již vyprodané album Rybolof.

www.montyfolk.cz

Monty - ANOMAR
Monty: ANOMAR
Vydavatel: http://www.montyfolk.cz/anomar/
Vydáno: 2012
Hodnocení desky: 5,90/10
Seznam písní: Ton eoj ebes • Ramona • Andělská • Život na živo • Alfonsio • Nerozumný • Osamělý muž • Noc 2009 • Bráchovi • Rybolof II • Mezi žíněmi • Ouce
Co o albu napsal Miloš Keller: "Docela drzost jít s timhle na desku. Ale zas lepší než poplužní dvůr, což je interpretovi známo." (2 body)
Více komentářů v hodnocení desek
Hodnotit můžete i vy, stačí se pouze zaregistrovat
 Sdílet na...
Kam dál?

» Disineyband + KaBáJa + Monty = fotorepo z Liberce (JIrka Esser)

» 32. Prázdniny v Telči a zážitky z pěti krásných večerů (Tomáš Hrubý)

» Textová dílna Slávka Janouška i pro vás! (FOLKtime.cz)

» Amfolkfest rozezní Pulčín poslední červencový víkend (Eva Endy Rohlenová)

» Yarmark 2011 se blíží (Otakar Herák)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."