gototop
04.06.2012 Merta & Stivín po 35 letech – Live (FOLKtime.cz)    Tisk
PR
První červnový čtvrtek bude jazzový klub Reduta patřit dvěma osobnostem naší hudební scény – Vladimíru Mertovi a Jiřímu Stivínovi. Toto setkání není tak nelogické, jak by se mohlo na první pohled zdát. Oba muzikanti jsou mistři svých žánrů, jejichž hranice s nevšední oblibou překračují, rádi improvizují a hlavně se téměř čtyři desetiletí dobře znají. V 70. a 80. letech se několikrát setkali jak na koncertech v duu i s dalšími hosty (např. s Mirkou Křivánkovou, Janem Hrubým, Emilem Viklickým ad.), ale i ve studiu, kdy se Jiří Stivín podílel v roce 1976 na domácích nahrávkách Vladimíra Merty.
Po dlouhých letech se sešli v několika písních až v roce 2011 na koncertě k Mertovým 65. narozeninám a naposledy zatím na loňské oslavě 75. narozenin Václava Havla.
Vydavatel Mertových spisů připravuje k vydání historický záznam koncertu tohoto dua z ledna 1976 v Brně a rád by na druhém disku dvojalba představil i současnou podobu jejich společného hraní. Koncert v Redutě by měl navázat na dávný dialog a přinést nahrávku pro toto CD.
Vladimír Merta loni oslavil 65. narozeniny, uspořádal mimořádně úspěšný čtyřhodinový narozeninový koncert s řadou přátel, vydal tři desetiletí očekávané studiové album Ponorná řeka, produkoval a natočil nové album kolegy z dob Šafránu Vladimíra Veita Písničkář, zahrál si ve filmu Bohdana Slámy Čtyři slunce, dokončuje v roli režiséra první audioknihu svého dalšího kolegy Vlastimila Třešňáka The Vole - Hraboš hrdina, kterou načetl Jan Hartl, pilně koncertuje a rovněž dokončuje nové album s pracovním názvem Madona Decibella, natočené se skupinou Dobrá úroda (v bigbítových kuloárech se již spekuluje o podzimním turné k pětadvacetiletému výročí této nezapomenutelné skupiny).
Koncert v Redutě se uskuteční ve čtvrtek 7. června od 19.00 hodin.

Sdílet na...
Kam dál?

» Honzo, jeď plnou duší! (Džexna)

» Ponorka (Miloš Keller)

» Živá hudba v (údajně) mrtvých zimních měsících (Tomáš Hrubý)

» Živé Skoky 2016, deváté léto v poutním kostele na hraně světa (Petr Linhart, spolek Pod střechou)

» Jan Řepka slavil padesátku! (Slávka-vy-)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."