gototop
11.05.2011 Žolík vždycky potěší (Miloš Keller)    Tisk
Recenze
Krátká deska – krátká recenze, nic nenaděláte.
Osudy a tvorbu plzeňského Jolly bandu sleduji více či méně zblízka a více či méně pozorněji už delší dobu. Vždycky vypadal a zněl slibně a vždycky se pak tak nějak vytratil, aby se po čase zase objevil. I CD natáčel, tuším, vždy spíš jako maxisingly s polovičním počtem písniček, nikoliv ale v poloviční kvalitě. Ta zatím poslední deska se jmenuje Kapička a písniček má sedm. A opět Jolly band velmi příjemně překvapil – výraznými houslemi, které kombinují bluegrassový a jazzový způsob hraní, přehledně, a přitom ne jednoduše vystavěnými silnými melodiemi a texty, které mají dostatečnou dávku abstrakce, a přitom zůstávají dost pevně na zemi. Celé to pak zní nesmírně uvolněně a hravě. Přemýšlel jsem, ke komu muziku přirovnat a napadl mě dávný Sem-tam. Podobně pestře písničky působí, přitom tam ale funguje jednotící prvek přístupu k muzice. Najdeme tam hit pro rádia (titulní i úvodní Kapička), naléhavě zamyšlenou píseň (Rozfoukám hvězdy) i skočnou instrumentálku, kde se muzikanti mají možnost předvést (Arabská káva). Škoda, že Jolly band není průbojnější, nebo koncepčnější a vytrvalejší, obávám se, že po tomto počinu zase na čas zmizí a slibná deska zůstane jen příslibem…

Jolly Band - Kapička
Jolly Band: Kapička
Vydavatel: AVIK
Vydáno: 2011
Hodnocení desky: 6,36/10
Seznam písní: Kapička • Až si pro nás přijdou • Všechna slova • Arabská káva • Na útěku • Rozfoukám hvězdy • Láhev pošli nám
Co o albu napsal Tomáš Doug Machalík: "Šlapající swing, ještě by to chtělo výraznější mužskou pěveckou osobnost." (7 bodů)
Více komentářů v hodnocení desek
Hodnotit můžete i vy, stačí se pouze zaregistrovat
 Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."