gototop
01.09.1999 Miki Ryvola poprvé na Prázdninách v Telci (Drak)    Tisk
Reportáže

Zní to pomalu jako zázrak. Vždyť to také pomalu zázrak byl, že se Pavlovi Drengubákovi alias Jimovi z českobudějovických Nezmarů podařilo po dlouhých letech přemluvit legendu moderní trampské písně, kterou Miki bezesporu je, ke společnému vystoupení na letošním ročníku telčského folkového festivalu. Celá událost se uskutečnila v rámci předposledního pozdně večerního koncertu, tj. v sobotu 14. srpna 1999 na kouzelném romantickém nádvoří renesančního zámku v Telči. Miki předvedl výborný hudební výkon. Jednak sám, jednak za muzikantské podpory svých kamarádů - Nezmarů. Při jeho písni "Drátěný vohrady" věnované čs emigrantům se i nebe umoudřilo a objevila se obloha posetá miliony hvězd. Tato přírodní kulisa nad hlavami upjatých posluchačů nebyla žádným kýčem, nýbrž jakýmsi romantickým dokreslením Mikiho poetických a oduševnělých písní. Ten po odehrání několika svých evergreenů pokorně odešel z pódia, aby ho vystřídali Nezmaři s dalšími songy z jeho košaté tvorby. Na prkna znamenající svět se Miki ještě vrátil a společně s Nezmary zazpíval portovní hit 60. let Bedna od whisky (včetně málo známé sloky o koňské krádeži). Následující vystoupení Nezmarů s jejich repertoárem bylo jakousi třešničkou na pomyslném dortu tohoto večera. Kromě Mikiho se tu pak přestavila sólově i Pavlína Jíšová. Nezmaří produkce byla tak vynikající, že přídavky padaly jako listí za stromů. Závěrečný přídavek Písek hladové diváctvo ještě nenasytil, a tak musela kapela sáhnout i do rozsáhlého fondu vánočních koled, po nichž se posluchači pokojně rozešli.


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."