gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

15.07.2010 Krtek 2010: Shivers - Do třetice všeho dobrého Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Rozhovory
Letos jsme pro vás naši milí čtenáři opět připravili rozhovory s letošními majiteli KrKrtek 2010: Shivers  - Do třetice všeho dobréhotků. Shivers získali Krtka za první místo a jako první také odpovídali. Stejně jako v loňském roce, kdy získali Krtka Navostro, se letošním výhercem stala skupina, kde jsou patrné keltské vlivy. Na Zahradu postoupili potřetí. Poprvé v roce 2004 a hned se umístili na sedmém místě. Na svém kontě mají dvě CD: Chvění (2003) a Garrettova noc (2005). Shivers dostali od diváků 363 hlasů.
 
03.06.2010 S Honzou Rothem do Kolína na Ostrov sobotní muziky Napsal uživatel Karel Fred Vodňanský    PDF Tisk Email
Rozhovory

Jan Roth je dlouhodobě nejenom hudbymilovný muzikant, ale i divákůmilovný pořadatel. A taS Honzou Rothem do Kolína na Ostrov sobotní muzikyk se s ním vedle hudebního snažení, především ve skupině Wyrton, setkáváme v roli producenta pravidelných koncertů a zejména potom festivalu Kolínský ostrov. Zvláště o nadcházejícím festivalu, který začíná tuto sobotu 5. června od 15 hodin, jsme se sešli na kus virtuální řeči:

 
03.06.2010 První všefolkový reprezentační ples Napsal uživatel Domon Bel    PDF Tisk Email
Rozhovory

Do pohodlného křesla v tiché a útulné vinárně U Freda Astaira usedl První všefolkový reprezentační plesvzácný host, prezident Prvního folkového reprezentačního plesu PleDr. Dušan Vainer DDT (DV). Nad šálkem pravé studené pražské vodky proběhl vskutku vřelý rozhovor, jehož podstatnou publikovatelnou část vám nyní předkládáme.

 
12.05.2010 O Smutné euforii My3.avi Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Rozhovory

O Smutné euforii My3.aviPřed třemi lety jsme si povídali s Honzou Špalkem z pražské skupiny My3.avi o jejich cédéčkovém debutu Veselá melancholia. V rozhovoru Honza tehdy řekl: „Veselá melancholia je pro mne přesná definice My3.avi.“ Příští týden skupina pokřtí své druhé studiové album Smutná euforie, o kterém se v oficiální tiskové zprávě píše: „Smutná euforie, jak je již z názvu patrno, navazuje na debut a rozšiřuje ho.

 
19.04.2010 Na křídlech Varvaki s Denebem i do Japonska Napsal uživatel Lukáš Vořech Pokorný    PDF Tisk Email
Rozhovory

Na křídlech Varvaki s Denebem i do JaponskaKapela Kapela Deneb vznikla v roce 2005. Název je odvozen od nejjasnější hvězdy souhvězdí Labutě,který Arabové překládají jako "Chvost". V letošním roce jim vychází debutové CD Varvaki, které mne přivedlo do jejich zkušebny na Starém Městě v Praze. Nad sklenkou vína jsme se pustili s kapelníkem Martinem Vejvodou (MV), violistkou Martinou Adlerovou (MA) a perkusistou Jakubem Severinem (JS) do povídání nejen o první desce, ale také kapelním životě a dalších plánech. Než vám nabídnu samotný rozhovor doplním, že v kapele ještě hrají Jitka Malczyk a Bára Podobská, o nichž se v rozhovoru též zmíníme.

 
08.04.2010 Vzpomínka na Svojšický slunovrat... Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Rozhovory

Svojšice. Magické slovo, které zná snad každý posluchač muziky ze žánru folk, country a samozřejmě i trampské….. Někdo navštívil Svojšický slunovrat osobně, ten kdo ne, může již jen litovat. O akci s názvem Vzpomínka na Svojšický slunovrat jsem si povídal s Radkem Novákem (Pouta, Kulturní centrum Pardubice.

 
29.03.2010 Jak v Martině Trchové vyjou vlci… Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Rozhovory

Po pěti letech vydává Martina Trchová své v pořadí již druhé CD. Po dobře hodnocené pJak v Martině Trchové vyjou vlci…rvotině Čerstvě natřeno bude 26. dubna v Dejvickém divadle pokřtěno album s názvem Takhle ve mně vyjou vlci. S Martinou jsme se sešli v žižkovském music clubu Kuře v hodinách. Kromě povídání o novém CD přišla řeč i na to, co dělala celých pět let a jak v ní vyjou vlci.

 
04.03.2010 Hanka Čechová: Doufám, že další křest bude dřív než za pět let Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Rozhovory

O děvčata s kytarou u nás nikdy nebyla nouze. Na festivalech mladých hudebníků tvoří dívky většinu účinkujících a soutěžích. Přiznám se, že delší poslech dívek s kytarou mě většinou nudil. Jenže je rozdíl mezi dívkou svěřující se s bolestmi první lásky a ženou, která má ve svých písních co sdělit. Ty druhé se často zařazují do škatulky šanson, což je označení pro žánr, který má v textech, často zhudebněných básních, co říci, a je doprovázen i hereckým projevem interpreta.

 
03.02.2010 Když duo neznamená dva… Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Rozhovory

Duo Passage vzniklo v roce 2003, kdy ho založili David Watzl a Jarda Kuchař, kterKdyž duo neznamená dva…ý v té době kapelníkoval také ve skupině Naspěch. V roce se 2004 se duo Passage zúčastnilo Pražského kola Trampské porty. V tom samém roce duo Passage přerušuje činnost a David Watzl se stěhuje do Liberce a hraje se Stráníky, Jen Tak, Folklokem a Čavdarem. V roce 2007 končí skupina Naspěch a David Watzl opět po

 
28.01.2010 O AG Fleku s Ivo Viktorinem Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Rozhovory

Nebývá zvykem poskládat rozhovor se členy jedné kapely se stejnými otázkami. O AG Fleku s Ivo ViktorinemAle v případě AG Fleku mi přijde příhodné a zajímavé porovnat, jak stejná témata vnímají dvě velké osobnosti. Povídání s Karlem Markytánem najdete zde, tentokrát přinášíme odpovědi Ivo Viktorina na většinu stejných otázek.

 
03.12.2009 S Davidem Němečkem o společné tour Druhé Trávy a Copu Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Rozhovory

Společné koncerty Druhé Trávy a Copu. Věc, která může některé S Davidem Němečkem o společné tour Druhé Trávy a Copufanoušky nadchnout, a někteří by si radši vyslechli samostatný a plnohodnotný koncert svého favorita. Pro drtivou většinu bluegrasso-folkových posluchačů to však určitě bude „taková pěkná tečka za tímto rokem“. Detaily k chystané tour, nám ochotné poskytl manažer obou uskupení, David Němeček.

 
30.11.2009 P. Bobek: Nahrávat v Nashvillu? O tom se mi ani nesnilo. Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Rozhovory

Před pár týdny se z amerického Nashvillu vrátilo trio Bobek, Malina P. Bobek: Nahrávat v Nashvillu? O tom se mi ani nesnilo.a Křesťan, kde tito pánové nahrávali album hitů Johnyho Cashe. Nahrávalo se v Nashvillském studiu Quad. S Pavlem Bobkem jsme si povídali po jednom z jeho koncertů, s Malinabandem a Robertem Křesťanem v roli hosta. Navzdory pokročilé hodině bylo na Pavlovi Bobkovi vidět, jak ho návštěva Nashvillu bavila.

 
18.11.2009 Využij dne s AG Flekem - nejen rozhovor s Karlem Markytánem Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Rozhovory

Pískalo se na Portách, když zněly na tehdejší dobu „bígbítové“ písničky, Využij dne s AG Flekem - nejen rozhovor s Karlem Markytánemkterým kvalitu potvrdil až čas. A není hezkým paradoxem, když dnešní AG Flek už byl kritikou zasunut i kamsi mezi přežívající kotlíkářsko-nostalgickou hudbu, která mladé posluchače oslovit nemůže. Nemyslím si to. Současná sestava skupiny je tou nejsilnější. Posledním počinem se stalo vydání DVD s jednoduchým a všeříkajícím názvem Koncert

 
14.10.2009 Rozhovor s Petrem Vejvodou – Náčelníkem, aneb jak se žije prodejcům CD a LP? Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Rozhovory

Na rozhovoru s Petrem Vejvodou – Náčelníkem jsme se domluvili na únorovéRozhovor s Petrem Vejvodou – Náčelníkem, aneb jak se žije prodejcům CD a LP? FOLKtime párty, která se konala v jeho obchůdku na pražských Vinohradech. Podruhé jsme se dohodli na letošním FOLKomíně. V době plné MP3 provozovat obchod s muzikou se může jevit jako naprosté šílenství. Nejen o obchodě, ale i o vydávání muziky a pořádání koncertů jsme si povídali v jeho obchůdku U Náčelníka.

 
01.10.2009 Žofie Kabelková – dívka na plovoucí kře Napsal uživatel Jakub Vlachynský    PDF Tisk Email
Rozhovory

O Žofii Kabelkové jsem toho četl a slyšel dost, stejně jako jistě spousta z vás. Coby náctiletá vyhrávala nesčetné folkové soutěže a velmi rychle se dostala do širšího povědomí. V roce 2003 vydává u Indies Records své debutové album Žiju, o dva roky později se podílí na zajímavém projektu Panoptikum. Po tvůrčí a koncertní odmlce se letos tato křehká jihlavská dívka silného a originálního hlasu vrací s deskou Peřiny z vody

 
18.08.2009 Krtek 2009: M. Rous - Když je člověk písničkář, je potřeba, aby nepůsobil monotónně Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Rozhovory

Sérii rozhovorů z letošní Zahrady zakončíme povídáním s Martinem Krtek 2009: M. Rous - Když je člověk písničkář, je potřeba, aby nepůsobil monotónněRousem, který získal Krtka v písničkářské kategorii. Martin se po více než dvacetiletém působení v rockových sestavách a krátké epizodě ve folkovém duu Narcis vydal v roce 2005 koncertovat sólově. Jeho autorská tvorba v precizní interpretaci byla již následující rok oceněna v Jihlavě Portami v obou kategoriích a v roce 2007 Portou interpretační na Mezinárodním finále v Ústí nad Labem. Na Zahradě si letos odbyl svou premiéru.

 
13.08.2009 Pocity vám nabízejí Stokrát víc Napsal uživatel Lucy    PDF Tisk Email
Rozhovory

Poetický název Pocity (www.pocity.net) patří folkové kapele z Brna, Pocity vám nabízejí Stokrát víckterá se už osmým rokem snaží rozdávat radost a dobré pocity svým posluchačům a kamarádům. Já jsem se s nimi blíže seznámila během svého půlročního pobytu v Brně, kdy večery jsou dlouhé a hospod, kde se hraje, pomálu. V Juliánově zní tóny kytar v Harpagonu, kde skupina obvykle „dozkušuje“ po oficiální zkoušce v blízké škole.

 
12.08.2009 Krtek 2009: Jananas – Bramborová medaile se dá sníst Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Rozhovory

Trio Jananas si svou úspěšnou premiéru na Zahradě odbylo vloni, Krtek 2009: Jananas – Bramborová medaile se dá snístkdy zpěvačka Jana Infeldová, kytarista Jan Vávra a baskytarista Jaromír Fulnek skončili celkově pátí. Letos již Krtka získali, přestože jim divácké hlasování přiřklo čtvrtou pozici na žebříčku, udělila jim jej redakce F&C. A zaslouženě. Příští rok tedy Jananas na Zahradě opět ochutnáme a možná zahrají i dvě písničky, k nimž Jana psala text ještě v sobotu večer, když se po vyhlášení výsledků vrátila na ubytovnu.

 
07.08.2009 Jak po Amfolkfestu Napsal uživatel Vendula Vaňková    PDF Tisk Email
Rozhovory

Pofestivalový rozhovor s šéfovou Amfolkfestu Endy
Jak přijde nápad uspořádat festival? U mě to byla Jak po Amfolkfestunutnost. Hrozilo, že by festival skončil. Původní realizační team už nechtěl dál připravovat a organizovat. Jako jediná jsem měla zkušenosti, a to díky spolupořádání hudebních festivalů po celé ČR. (Porta, Muzika – Hrádek u Rokycan, Zahrada, atd.). Vztah k hudbě jako takové.

 
30.07.2009 Krtek 2009: Irish Rose - Najlepšie sa nám hralo na Terase Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Rozhovory

Do Konkursu Zahrady se každoročně hlásí i kapely a písničkáři ze Krtek 2009: Irish Rose - Najlepšie sa nám hralo na TeraseSlovenska. Již podruhé do soutěže na Zahradě zasáhli Irish Rose z Košic, kam postoupili z Moravského finále v Kuřimi, kterého se slovenské kapely účastní. Ve velké konkurenci druhého soutěžního dne na Kapličce získali největší počet hlasů a po celkovém spočítání výsledků si převzali

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 3 z 14

Kalendář

<< Leden 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9101112
13141516171819
202122232426
27  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

Koncertní středa Čro Olomouc, 155. ŽIVĚ...

Kdo: ŠANSONIKA Orlová
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 12.02. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 156. ŽIVĚ...

Kdo: PETR RÍMSKÝ a MISITU
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.03. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 157. ŽIVĚ...

Kdo: PETR BENDE (s cimbálem a basou)
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 08.04. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 158. ŽIVĚ...

Kdo: T.H.S. BRZDAŘI Olomouc
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 13.05. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 159. ŽIVĚ...

Kdo: HUMÉNEČKO Lipov
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 10.06. 2020 20:00