gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

12.08.2014 Filmový dárek k 10. narozeninám kapely Zhasni (FOLKtime.cz)    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Výročí bývají důvodem k obdarování jubilanta, ta kulatá pak zvláště. Pokud se jedná navíc o kapelu, dá se předpokládat, že dárkem nebude obligátní měkký balíček, obsahující pantofle, ale něco speciální. Zhasni byli překvapeni hned několikrát. Nejprve tím, že jim jejich plzeňští přátelé téměř tajně natočili videoklip k jedné z jejich starších písní, Do stanice smíření. O natáčení věděl pouze manager a kapelník a to ještě pouze jen díky letmé informaci, pronesené letos na Folkové růži v Jindřichově Hradci (hele, ten klip platí, tak s tím počítej), aniž by této informaci byla věnována nějaká větší pozornost. Druhým překvapením byla kvalita videoklipu - je natočený na profesionální úrovni a za utajený rozpočet, jehož výši tvůrci odmítají tvrdošíjně sdělit s tím, že se jedná o dárek. Faktem je, že se nejedná o žádné začátečníky, a že Zuzi.C12 Videography za sebou má už několikero filmování pro různé komerční subjekty. Třetím překvapením pak bylo nadšení a radost, s jakou videoklip vznikl. Zapojil se dokonce i další přítel kapely, loutkoherec a hramonikář Marek Vojtěch v malé roli žebrajícího muzikanta, bylo způsobeno zpoždění vlaku kvůli opakovanému záběru (mašinfíra se pro myšlenku, že jeho lokálka bude hrát ve filmu opravdu takhle nadchl) a málem došlo i k úrazu, kdy kameramanka a režisérka v jedné osobě, zaujata kompozicí na kolečkových bruslích a kamerou u oka jen tak tak minula reklamní billboard na plzeňském nádraží. I když píseň není v současné době na repertoáru kapely, která od jejího nahrání na CD změnila sestavu, aranže i zvuk, je to milé zaznamenání jednoho hudebního období a pocitová reakce na píseň, která tvůrce videoklipu oslovila. Ke shlédnutí:

 

 

 


Sdílet na...
Kam dál?

» Koncert Zhasni a Nevermore&Kosmonaut v Brně! (FOLKtime.cz)

» Bylo to tak nutný…aneb Zhasni slaví 10 let (Michal Vaněk)

» Amfolkfest rozezní Pulčín poslední červencový víkend (Eva Endy Rohlenová)

» Orlice stále šumí s Janouškovým Ústím (Karel Fred Vodňanský)

» Brněnský křest Zhasni (Belmondo)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Září 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1 2 3 4 5 6
 7 8 910111213
141516171820
2122
30    

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

157. koncert "živě..."

Kdo: T.H.S. Brzdaři
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 07.10. 2020 20:00

158. koncert "živě..."

Kdo: Matěj Ptaszek & Honza Stehlík
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.11. 2020 20:00

159. koncert "živě..."

Kdo: Bluegrass Nova
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 09.12. 2020 20:00